Nem adott esélyt a Fino a Vegyésznek

A Vegyész kezdte jobban a szezonnyitó mérkőzést, és már 9:5-re, majd 14:10-re vezetett, amikor elmúlt a kaposvári lámpaláz. A szett sorsa csak 21:21 után dőlt el, a házigazda javára. A részsiker akkora önbizalmat adott a korábbi 18-szoros bajnoknak, hogy a térfélcsere után végig vezetve, jó mezőnymunkával és pontos támadásokkal sikerült még tovább növelnie az előnyt.

Az előző évad második legponterősebb játékosa, a 26 esztendős Hubicska Patrik és a saját nevelésű Bögöly Gábor ellenállhatatlan volt ezekben a percekben. A Fino 5:0-s rohammal indította a harmadik játékrészt, továbbra is kézben tartotta az események irányítását, és magabiztosan nyerte meg a 79 perces összecsapást.

Fino Kaposvár SE – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (22, 20, 18)

Kaposvár Aréna, 300 néző. V.: Adler, Mezőffy.

KAPOSVÁR: Hubicska 14, Sandoval 7, Milovanovics 9, Bögöly 18, Hamza 6, Garchet 1. Csere: Bozóki (liberó), Kiss M. 1, Iván G. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Kazincbarcika: Blázsovics 6, Juhász 4, Árva 6, Ciupa 11, Moraes 6, Páez 1. Csere: Dudás (liberó), Bibók 4, Csizmadia, Péter B. 1, Szabó D., Péter M. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 15:16, 21:20. II. játszma: 8:4, 16:12, 21:18. III. játszma: 8:2, 16:10, 21:16.

Fotó: kaposvarvolley.hu