Kecskeméten is győzött a címvédő

A férfi Extraliga 13. fordulójában, szombaton, hazai pályán győzött a MAFC-BME a kaposváriak ellen, vasárnap pedig mindhárom mérkőzésen vendéggyőzelem született. A címvédő Pénzügyőr Kecskeméten, a Vegyész RC Debrecenben, a Kistext pedig Dunaújvárosban nyert.

KECSKEMÉTEN IS GYŐZÖTT A CÍMVÉDŐ
Újabb rangadó várt a kecskemétiekre a 13. fordulóban, ezúttal hazai pályán, a bajnok ellen. Az első szettet a vendégek, a másodikat nagy csatában a hazaiak nyerték. A harmadik játékrészben mindössze 12 pontig jutott a KRC. Ennek ellenére a negyedik játszma ismét izgalmasan alakult, és végül a Pénzügyőr kerekedett felül. A 94 perces ütközet pontkirálya a 25 egységig jutó Kovács Zoltán volt. A hazai együttesben Fundora 20 pontot szerzett.

HÁROM PONTTAL GAZDAGODOTT A KISTEXT DUNAÚJVÁROSBAN
A Kistext dunaújvárosi találkozóján az első játszma még a házigazdáké volt, a folytatásban aztán a fővárosiak jártak előrébb a pontgyűjtésben. A vendégek magabiztosan nyerték a második, a harmadik és a negyedik szettet is, így a 84 perces összecsapás végén három ponttal gazdagodtak. De Bairros 19, Reffatti pedig 16 ponttal járult hozzá a sikerhez, az újvárosiak pontgyárosa, Pavliuk ezúttal 28 pontig jutott.

MAGABIZTOS VEGYÉSZ-SIKER DEBRECENBEN
Hetven perc alatt vívta ki 3:0 arányú győzelmét a Vegyész RC a DEAC otthonában. Az első szett volt a legizgalmasabb, amikor a hazaiak 23 pontig jutottak. A folytatásban a borsodiak irányították a játékot, és ellenfelük előbb 19, aztán már csak 17 pontot gyűjtött. A győztes csapatban Provenzao 13, Ciupa 12 pontot szerzett, a túloldalon Cesar Coelho volt legeredményesebb 17 egységgel.

SIMÁN GYŐZÖTT A MAFC A KAPOSVÁR ELLEN
A tabella második és harmadik helyezettjének találkozóján ezúttal elmaradtak a nagy fordulatok: a házigazda MAFC-BME magabiztosan, 3:0 arányban győzött a Fino Kaposvár ellen. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, 15:15 után aztán átvette az irányítást a házigazda, és koncentrált játékkal behúzta a szettet. A térfélcsere után is a fővárosiak jártak előrébb; a Fino 24:20 után ugyan szerzett két pontot de végül Csoma bebiztosította az újabb szakaszsikert. A harmadik játékrész is a MAFC-é volt: a hazaiak határozottan haladtak a cél felé, 24:15-nél már meccslabdájuk volt, és 67 perc alatt gyűjtötték be a három pontot. A látottak alapján a motiváltabb budapesti együttes megérdemelten nyert ebben az arányban is. A meccs legjobbja a 22 pontig jutó Csoma Krisztián volt, a túloldalon Bögöly Gábor 15 pontot szerzett.