A Vegyész zárta az alapszakaszt a harmadik helyen

Pénzügyőr, Kaposvár, Kazincbarcika sorrend alakult ki az alapszakasz végén a férfi Extraligában. A záró fordulóban a listavezető négy szettben nyerte a fővárosi rangadót a MAFC-BME ellen, a Fino pedig 3-0-ra verte a debrecenieket. A Kecskemét hozta a kötelezőt Dunaújvárosban, a Kistextet nagy csatában felülmúló Vegyész pedig elcsípte a harmadik pozíciót a play off előtt.

RANGADÓT NYERT AZ ALAPSZAKASZ GYŐZTESE
Az első játszmát a vendégek nyerték, a folytatásban aztán a Pénzügyőr irányította a játékot, és végül magabiztosan, 3:1 arányban győzött a MAFC-BME ellen. A 79 perces mérkőzésen Kovács Zoltán 21, dávid Csanád pedig 15 pontot szerzett, az ellenfél fő pontfelelőse a 16 egységig jutó Da Silva volt. A címvédő Pénzügyőr imponáló fölénnyel nyerte meg az alapszakaszt.

MEGIZZADT A HÁROM PONTÉRT A VEGYÉSZ
Nagy csatát hozott a Kistext kazincbarcikai vendégjátéka, de a Vegyész végül begyűjtötte mindhárom bajnoki pontot. Az első szett a fővárosiaké volt, aztán magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a borsodi együttes, és előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. A negyedik játékrész sorsa a ráadásban dőlt el, 26:24 arányban a barcikaiak javára, amivel el is dőlt a 97 perces összecsapás sorsa. Blázsovics 14, Juhász 13 ponttal járult hozzá a sikerhez, a Kistext legeredményesebb játékosa a 20 pontos De Bairros volt.

ARGILAGOS 30 PONTJÁVAL HOZTA A KÖTELEZŐT A KECSKEMÉT
Három szettben, magabiztosan győzött a Kecskemét a sereghajtó Dunaújváros otthonában. A hazaiak jól küzdöttek, és 18, 22, majd 21 pontig jutottak a76 perces találkozón. A mezőny legjobbja a 30 pontig jutó Argilagos volt, a DKSE gárdájában Pavliuk ezúttal 24 egységig jutott.

NEHEZEN INDULT. KÖNNYEDÉN VÉGZŐDÖTT
Az első és a második játszma is izgalmasan alakult, de végül 3:0 arányban győzött a Kaposvár a Debrecen ellen az alapszakasz utolsó fordulójában, amivel bebiztosította a tabella második helyét. A Fino legénysége – immár újra Ruben Wolochin vezetőedzővel a kispadon – a nyitó szettet csak a ráadásban húzta be, és a térfélcsere után is szoros volt a csata 22:20-ig. 2-0 után már nem volt megállás, és a házigazda végül 73 perc alatt vívta ki sikerét. Sandoval 16, Hubicska 15 pontot termelt, a túloldalon Cesar Coelho Rabel és Almora Nunez 11-11 pontig jutott.

Vegyész RC Kazincbarcika – Kistext 3:1 (-22, 22, 13, 24)
Kazincbarcika, Don Bosco Sportközpont, 250 néző. V.: Bátkai-Katona, Árpás.
VRCK: Moraes 10, Páez 8, Ciupa 10, Juhász 13, Szabó 10, Blázsovics 14. Csere: Dudás, Budai (liberók), Árva. Vezetőedző: Toronyai Miklós.
KISTEXT: Gönczi 7, Szabó M. 7, de Bairros 20, Reffatti 12, Makarov 6, Török 3. Csere: Bán (liberó), Kalmár, Óhidi. Vezetőedző: Bunda Olivér.

Fino Kaposvár – Debreceni EAC 3:0 (26, 22, 14)
Kaposvár Aréna, 312 néző. V: Varjasi, Tillmann.
FINO: Ouyachi 2, Garchet 1, Hubicska 15, Sandoval 16, Milovanovic 12, Bögöly 7. Csere: Bozóki (liberó), Kiss M., Vasquez Osta 3, Iván B., Radovic. Vezetőedző: Ruben Wolochin.
DEAC: Bagics 4, Kiss I. 1, Tar 2, Cesar Coelho 11, Almora 11, Fazekas 9. Csere: Mészáros, Nagy A. (liberók), Magyar 2. Vezetőedző: Fodor Antal.

Dunaújvárosi KSE – Kecskeméti RC 0:3 (-18, -22, -21)
Dunaújváros, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
DKSE: Hatvany 2, Kecskeméti 8, Kisházi, Pavljuk 24, Laczi 6, Farkas 2. Csere: Sümegi, Juhász (liberók), Winter 1, Tóth K. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
KECSKEMÉT: Szabó A. 2, Balla, Gebhardt N. 3, Tomanóczy 6, Argilagos 30, Fundora 11. Csere: Török Zs. (liberó), Baserio 4, Kiss B., Bogdán, Kasnyik, Török S. 1. Vezetőedző: Nagy József.

Pénzügyőr – MAFC-BME 3:1 (-23, 18, 17, 20)
Budapest, Kőér utca, 120 néző. V: Jámbor, Adler.
PÉNZÜGYŐR: Pedro 12, Magyar 6, Dávid Cs. 15, Gacs 8, Kovács Z. 21, Kiss D. 9. Csere: Feliciano (liberó), Szabó V., Rása 3, De Sousa, Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
MAFC: Gálvez 5, Godoi 16, Lescay 10, Csoma 13, Krupánszki 6, Eke 4. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Szabó Bence, Szabó Barna 1, Szabó Balázs, Benkő. Vezetőedző: Nagy Péter.

A negyeddöntő párosítása:

Pénzügyőr SE – DKSE
FINO Kaposvár – DEAC
Vegyész RC Kazincbarcika – Kistext
MAFC-BME – Kecskeméti RC

A mérkőzések tervezett játéknapjai március 17., március 20., március 23., március 26. és március 29. A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.

Fotó: vrck.hu, forrás: hunvolley.hu